Drinki na sylwestra. 20 prostych przepisów na drinki.

Drinki na sylwestra

Jak przygotować proste i szybkie drinki na sylwestra?

Istnieje wiele sposobów na drinki na sylwestra. Jako że jest rok 2020 i większość z nas będzie bawić się w domu, to dobrze byłoby przygotować coś prostego, ale dobrego. Odpowiednie przygotowanie na sylwestra to sok pomarańczowy, żurawinowy, ananasowy, te trzy możemy ze sobą dowolnie mieszać, bo przyzwoicie się łączą. Dodatkowo warto byłoby kupić również cole i sprite. Z takim zestawem zrobimy naprawdę ogromną ilość różnych trunków. Wiadomo, że nie musimy kupować od razu wszystkich, ale myślę, że te są najważniejsze.

Ostatnio przygotowywałem przepisy na shoty, teraz nadszedł czas na drinki. O to kilka przepisów na coś szybkiego i wyjątkowego

1. Drinki na sylwestra-owocowy poncz z prosecco

Zaczniemy od czegoś dużego, jeżeli chcemy stworzyć jednego, wielkiego drinka, którego starczy dla każdego to jest to idealny drink na sylwestra. Zadowoli z pewnością każdego uczestnika imprezy.

Składniki: pokroić w plasterki 3 cytryny i limonki, 250g cukru, 2 puszki ananasa, wlewamy wraz z sokiem, 250ml soku z limonki, 250ml blue curacao, 750ml wódki, 750ml rumu, 2l soku pomarańczowego, 1,5l prosecco.

Sposób przygotowania: Przygotowujemy duży słoik na napoje, około 7 litrów powinno starczyć, następnie wrzucamy pokrojone cytryny i limonki, cukier i zawartość 2 puszek ananasa. Dolewamy sok z limonki, blue curacao wódkę, rum i sok z pomarańczy. Wszystko wkładamy do lodówki na 20minut. Dolewamy do naszego słoika 1,5litra prosecco i cieszymy się pysznym bimbrem prosecco.

Drinki z colą na sylwestra

2. Cuba libre

Składniki: 120ml coca coli, 50ml białego rumu, 10ml soku z limonki, kostki lodu.

Sposób przygotowania: Do szklanki wypełnionej do pełna lodem, wlewamy biały rum, coca colę oraz sok z limonki, następnie wszystko mieszamy długą łyżką.

3. Mexicola

Składniki: 50ml tequili, 30ml soku z limonki, 120ml coca coli, kostki lodu.

Sposób przygotowania: Do szklanki wypełnionej do połowy lodem, wlewamy tequilę, coca colę, sok z limonki oraz kostki lodu. Następnie mieszamy i dekorujemy limonką.

4. Red Rasputin

Drinki na sylwestra - Red Rasputin

Składniki: 150ml coli, 50ml wódki, 30ml grenadyny, kostki lodu

Sposób przygotowania: Do szklanki wlewamy colę, wódkę, grenadynę oraz uzupełniamy kostkami lodu. Wszystko mieszamy.

5. Black Russian

Składniki: 50ml wódki, 25ml likieru kawowego, następnie uzupełniamy colą i kostkami lodu.

Sposób przygotowania: Do szklanki typu lowball wrzucamy kostki lodu, wlewamy wódkę, likier kawowy i uzupełniamy colą, następnie mieszamy.

6. Cubata

Drinki na sylwestra - Cubata

Składniki : 60ml ginu, 15 ml soku z limonki, cola (uzupełniamy), kostki lodu

Sposób przygotowania: Przygotowujemy wysoką szklanicę, wrzucamy kostki lodu, ściany szklanki obkładamy jednocześnie cytryną. Wlewamy do szejkera gin, sok z limonki . Wstrząsamy przez kilka sekund i przelewamy do szklanki. Uzupełniamy colą i dekorujemy cytrynką i miętą.

Drinki z sokiem pomarańczowym

7. Cowboy Roy

Składniki: 40ml wódki, 40ml rumu, 150ml soku pomarańczowego, kostki lodu

Sposób przygotowania: Napój przygotowujemy bezpośrednio w szklance, wlewamy wszystkie składniki i następnie mieszamy, dodajemy kostki lodu.

8. Tequila Sunrise

Składniki: 40ml tequili, 80ml soku z pomarańczy, 20ml grenadyny, kilka kostek lodu.

Sposób przygotowania: Przygotowujemy szklanicę i uzupełniamy lodem, następnie wlewamy tequilę oraz sok z pomarańczy, na samym końcu grenadynę, która opadnie na dno i powinna stworzyć nam się warstwa. Dekorujemy plasterkiem pomarańcza i wisienką.

Jest to bardzo prosty drink, w dodatku wygląda świetnie.

9. Drinki na sylwestra – Best Mimosa z Prosecco.

Składniki: 60ml soku pomarańczowego(schłodzony), 120ml prosecco, Cointerau (opcjonalnie)

Sposób przygotowania: wlej Prosecco (około 2/3 kieliszka do szampana), dopełnij sokiem pomarańczowym, a następnie opcjonalnie, dodaj odrobinę Cointreau.

10. Drinki na sylwestra – Garibaldi

Składniki: 45ml Campari, 120 ml świeżo wyciskanego soku z pomarańczy, kostki lodu.

Sposób przygotowania: Wyciskamy sok z pomarańczy. Przygotowujemy szejker i umieszczamy w nim Campari oraz wyciśnięty sok wraz z kostkami lodu. Wstrząsamy przez chwile, żeby drink nabrał trochę piany. Dekorujemy pomarańczą.

Włoski drink Garibaldi jest genialny sam w sobie, dwa składniki w zupełności wystarczają, jest to pozycja idealna na sylwestra.

Drinki na sylwestra – z sokiem żurawinowym

11. Madras

Składniki: 45 ml wódki, 90 ml soku żurawinowego, 30ml soku pomarańczowego

Sposób przygotowania: wypełnij szklankę lodem, następnie umieść składniki w szklance typu highball, dokładnie wymieszaj. Udekoruj cytryną lub limonką. Madras bardzo dobrze smakuję, jeśli wyciśniemy sok z pomarańczy, natomiast wersja na szybko również jest świetna.

12. Cape Codder

Składniki: 50ml wódki, 100ml soku żurawinowego, kostki lodu.

Sposób przygotowania: Do niskiej szklanki wypełnionej lodem wlewamy wódkę i sok żurawinowy, następnie mieszamy.

13. Cosmopolitan

Składniki: 40 ml wódki cytrynowej, 30ml soku z żurawiny, 15ml cointreau, 15ml świeżego soku z limonki

Sposób przygotowania: Umieszczamy składniki w szejkerze, wstrząsamy przez kilka sekund, następnie dekorujemy kawałkiem ananasa.

Cosmopolitan jest bardzo smacznym i popularnym drinkiem. Jeśli przygotujesz go na imprezę sylwestrową, to z pewnością uradujesz każdą kobietę.

14. Cranberry Mimosa

Składniki: 45ml soku żurawinowego, 45ml soku pomarańczowego, 120ml prosecco.

Sposób przygotowania: Wlej sok żurawinowy i pomarańczowy do kieliszka od szampana, wymieszaj i następnie dolej prosecco. Udekoruj pomarańczem, bądź żurawiną.

Mimosa żurawinowa jest jednym z moich ulubionych bąbelkowych drinków, polecam go każdemu.

Drinki na sylwestra z sokiem jabłkowym.

15. Szarlotka

Drinki na sylwestra - szarlotka

Składniki: 100ml soku jabłkowego, 40ml wódki, mięta, kostki lodu.

Sposób przygotowania: Wrzuć kostki lodu, obkładając kawałkami jabłek listkami mięty, następnie wlej sok jabłkowy i wódkę. Udekoruj szypułką z mięty.

16. Jabłkowa rozkosz

Składniki: 40ml soku jabłkowego, 40ml wódki, 20ml soku z cytryny, 15ml syropu cukrowego

Sposób przygotowania: wyciśnij sok z cytryny, przygotuj syrop cukrowy, następnie wszystkie składniki wlej do szejkera, wstrząśnij przez kilkanaście sekund. Zawartość przelej do kieliszka koktajlowego.

Drinki na sylwestra – ze spritem

17. Mocny Sprite

Składniki: 40ml wódki, 40ml wermut bianco, 160ml sprite, kostki lodu

Sposób przygotowania: Do szklanki typu highball wrzucamy kostki lodu, następnie wlewamy wszystkie składniki, mieszamy i dekorujemy cytryną lub limonką.

18. Whisky Sour – Wersja zmodernizowana

Składniki: 40ml whisky, 20ml soku z limonki, 20ml soku z cytryny, 60ml sprite

Sposób przygotowania: Whisky, sok z limonki i z cytryny umieszczamy w szejkerze, wstrząsamy, następnie całość uzupełniamy spritem. Mieszamy długą łyżeczką, dekorujemy cytrynką.

19. Błękitna laguna

Składniki: 40 ml wódki, 20 ml likier blue curacao, 10 ml soku z cytryny, 100 ml sprite, kostki lodu

Sposób przygotowania: Umieszczamy kostki lodu w wysokiej szklance, wlewamy składniki, następnie mieszamy długą łyżeczką, dekorujemy miętą.

Drinki na sylwestra z sokiem ananasowym

20. Green Lagoon, inna odmiana Blue Lagoon.

Składniki: 40 ml wódki, 20 ml likier blue curacao, 20 ml soku z cytryny, 80 ml soku ananasowego i kostki lodu

Sposób przygotowania: Składniki wlewamy do szejkera, wstrząsamy przez 10 sekund, następnie przelewamy do wysokiej szklanki i dekorujemy cytrynką.

Obserwuj mnie na Tiktoku

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.