Likier Blue Curacao. Pochodzenie oraz z czym to pić?

Likier Blue Curacao

Likier Blue curacao to gęsty napój o smaku pomarańczowym wyróżniający, się wyraźnym, charakterystycznym i pięknym kolorem niebieskim. Likier Blue Curacao wypełnia się słodkością, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć jego dawkę. Jak można się domyślić, łatwo przesadzić ze słodkością, co większości z nas może się nie spodobać. Tym bardziej w obecnych czasach kiedy to ludzie starają się ograniczać cukier

Pochodzenie

Curacao jest to wyspa na Karaibach, należąca do Holandii, sąsiadująca z Arubą i Bonaire. Jeśli wierzyć przekazywanym informacjom to w październiku tego roku wyspa już powinna być narodem Curacao, jednocześnie rozwiązując Antyle Holenderskie. Curacao jest to wyspa z pięknymi plażami, niesamowicie czystą wodą oraz jednym z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Ludzie często się dziwią, że likier naturalnie pochodzi z Curacao, lecz jeśli wierzyć historii, tak musi być. Oryginalnie został stworzony w 1896. Likier posiadał wiele odcieni, niebieski, czerwony, zielony ale i bezbarwny. Aktualnie pozostał niebieski. Firma Bols wypuściła własną wersje likieru właśnie w tym kolorze, dlatego też jest szeroko utożsamiany z tym kolorem.

Z czym mieszać likier blue curacao?

Blue Curacao można mieszać z wódką, rumem, gin’em czy srebrną tequilą. Internet jest pełny w wiele pomysłów na drinki z likierem blue curacao Blue Lagoon, jak sama nazwa mówi, kolor niebieski musi w nim występować. Błękitna laguna jest świetnym pomysłem na drinka, orzeźwiający ale i prosty w przygotowaniu. Każdy człowiek jest w stanie przygotować taki napój. Wystarczy wódka, lemoniada i lód, nie zapominając o niebieskim likierze Bogów. Kolejną propozycją jest Blue Hawaii, drink z białym rumem, ananasem, syropem cukrowym i lodem. Likier Blue Curacao pasuje również z wódką i cydrem. Jeżeli natomiast jesteście fanami tequili to polecam Blue Margarita. Czyli klasyczna tequila zmieszana z curacao oraz sokiem z limonki. Ostatnia propozycja to malibu z rumem kokosowym i sokiem ananasowym. Z czystym sumieniem moge polecić każdemu, ponieważ smak jest naprawdę wyjątkowy i lekki. Idealny na letnie wieczory przy plaży.

Podsumowując, likier blue curacao jest wyjątkowy oraz można go pić ze wszystkim. Tak więc jeśli mamy ochotę na pysznego drinka, zaopatrzmy się w pomarańczowy napój Bogów, a dzień z pewnością stanie się lepszy.

One comment on “Likier Blue Curacao. Pochodzenie oraz z czym to pić?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *